Witaminy i minerały w diecie sportowca

Brak witamin i minerałów może przyczynić się do zaburzenia funkcjonowania organizmu. Aby tego uniknąć, w naszej diecie nie powinno zabraknąć tych cennych składników.
Witaminy na talerzu
Stawiajmy przede wszystkim na owoce i warzywa, które dodatkowo stanowią źródło zdrowych węglowodanów prostych. Zyskujemy energię oraz witaminy. Wśród tych najważniejszych warto wymienić witaminę C, która jest antyoksydantem i wspomaga nas podczas infekcji. Znajdziemy ja chociażby w cytrusach, ale też w pomidorach i papryce. Stawiajmy na witaminę A, dzięki której zadbamy o wzrok, a także na witaminę E, która nazywana jest witaminą młodości i chroni nas przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Aby zapewnić sobie odpowiednia ilość witamin i minerałów, powinniśmy przestrzegać urozmaiconej diety. Jeśli nie jemy np. mięsa, konieczne jest zastąpienie go innymi, równie wartościowymi produktami.
Suplementy nie tylko dla leniwych
Ponieważ dzisiaj trudno mówić o całkowicie zdrowych owocach i warzywach, warto zainteresować się suplementacją. Mamy pewność, że kapsułka pokrywa dzienne zapotrzebowanie na witaminy.